Dobiegła końca olimpiada w Pekinie . Pomimo licznych protestów obrońców tybetu podczas sztafety ze zniczem olimpijskim, igrzyska jednak się odbyły . Wielcy przywódcy krajów mieli protestować przeciw łamaniu praw człowieka przez nie pojawienie się na olimpiadzie, a doszło do tego, że z zachwytem oglądali otwarcie i zamknięcie tej wielkiej chińskiej imprezy. Europa nie mogła pozwolić sobie na pogorszenie stosunków z Chinami przez wzgląd na silnie ekonomiczne interesy. Swoje straty liczyłaby w miliardach euro. Chiny to kluczowy partner Europy. W zeszłym roku wymiana handlowa Unii i Chin wyniosła grubo ponad 200 miliardów euro. Prym w kontaktach z Pekinem od lat wiodą Niemcy i Francja. Paryż sprzedaje Chińczykom samochody i samoloty, inwestuje w sieci handlowe i fabryki.

Gospodarze czyli partia komunistyczna triumfuje. Może nawet dostanie zawrotu głowy od ilosci osiagnietych sukcesów: przepchnęła przeciez kandydaturę Pekinu, zbudowała imponującą infrastrukturę, uniknęła bojkotu i co najważniejsze wygrała igrzyska. Nie wprowadzono żadnych zmian, żadnych ustępstw w Tybecie, żadnej zmiany w przestrzeganiu praw człowieka. Dodatkowym osiągnięciem partii jest zjednoczenie chinskiego narodu, który jest teraz niezmiernie wdzięczny partii za ukazanie światu wielkosci i potęgi Chin.

Z olimpiady cieszyły się setki milionów zwykłych Chińczykow, od lat czekajcych na uznanie w oczach świata. Te krotkie optymistyczne chwile pomoga im znosić życie w kraju korupcji i wyzysku . Dzień po zakończeniu igrzyskach, będzie w Chinach czasem kar i represji. Każdy, kto się łudził, że w czasie olimpidy będzie można protestować, dostanie nauczkę. Władze znów będą gnębić przeciwników politycznych, dojdzie do aresztowan oraz rewizji w prywatnych mieszkaniach. Znów będą brutalnie rozpędzane zgromadzenia.

Zobacz już teraz tę Spirulinę!!!

Algi spirulina i chlorella – super glony na zdrowie i odchudzanie

Gdy wyjadą zachodnie media, nic nie powstrzyma zemsty na Tybecie

Wszyscy zapomną że Tybet cztery miesiące temu spłynął krwią mnichów. Nikt nie wspomni o ludziach przetrzymywanych w aresztach bez procesu, wszechobecnej cenzurze czy ludziach zabijanych za niezapłacenie podatków. Po tamtym jednodniowym szaleństwie nie ma dziś w Tybecie śladu. Wszystko wróciło do normy: zastraszeni i sterroryzowani Tybetańczycy nie maja juz odwagi skarżyć sie na rezim Chińczyków ani w ogóle rozmawiac o polityce.

Dalajlama poinformował świat o zbliżającej sie nieuchronnie pacyfikacji. Do Tybetu ma przybyć milion nowych osadników chińskich zachęconych dotacjami państwa. Kto wtedy powtórzy ręceprecz odtybetu? Chiny pokazały światu imponującą technikę oraz entuzjazm milionów. Nie zapominajmy jednak o braku wolnosci i poniżeniu jednostki.

Co z tego wybral Zachód?

Czy zdecydował, że kraj, który organizuje takie igrzyska, zasłuzył na międzynarodowe uznanie? Działacze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego są bardzo zadowoleni i dumni z siebie. Szczycą się, że igrzyska przyniosły widowiskowe konkurencje sportowe, wspaniałe obiekty i że organizacja imprezy była tak sprawna. To była najlepsza olimpiada w historii powiedzial szef MKOl Jaques Rogge. Po igrzyskach w Pekinie można dojść do wniosku że igrzyska można zorganizować w każdym kraju,jesli tylko zbuduje on imponująco duże stadiony i odpowiednio uhonoruje działaczy. Kto bedzie sie przejmował prawami czlowieka przecież jedziemy zdobywać medale !

Pekin 2008 stal sie początkiem schyłku władzy Zachodu, który nie jest już wstanie bronić praw człowieka. Europa stala niemym świadkiem wydarzeń , czasami tylko piszącym noty protestacyjne. Politycy dużo mówia ale na tym koniec Czy Europa może pozwolić sobie na działanie? na konflikt z Chinami? raczej nie, bo przeciez większość produktów, towarów dociera do nas z Chin.

Jaki sens ma akcja ręceprecz odtybetu skoro wielkie firmy i korporacje przenoszą do Chin swoje linie produkcyjne?Żadne słowa na forach internetowych nie mogą zmienić rzeczywistości .Nie ma to jak tania sila robocza, bo w którym kraju normalny wolny czlowiek zgodzi sie pracować od rana do nocy za kilka marnych dolarów? Wiec jak tu protestowac skoro od Chin tyle zależy?

Ręce precz od Tybetu