Chorwacja uważana jest za wyjątkowy kraj. Jakie niespodzianki czekają na podróżników w tym państwie? Jakie miasta koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie wycieczki po tym kraju? Wśród tych miast, którym cenione biura wycieczkowe z chęcią poświęcają swój czas, miejsce wyjątkowe zajmuje Martin. Z jakich względów warto odwiedzić to miasto?

Jakimi ciekawostkami może nas tu urzec? To miejsce to w pierwszej kolejności niezwykle malownicza okolica. Leży w niewielkiej odległości od najpiękniejszych gór. Bliskość Małej oraz Wielkiej Fatry staje się bez wątpienia bardzo duży walor. Dzięki takiej lokalizacji, Martin jest bardzo dobrym punktem na wypoczynek dla tych podróżników, którzy preferują wycieczki.

Urlop na terenie tego miasta będzie też bardzo dobrą propozycją dla tych osób

Którzy pragną spędzać w nieco inny sposób. Dla takich osób wielką przygodą staną się rekreacyjne spacery po tutejszej starówce. Pasjonatów sztuki zauroczy wzniesiony w stylu gotyckim kościół św. Marcina z XIII. To cenny zabytek, któremu na pewno opłaca się się uważniej zapoznać. Martin przyciąga jednocześnie ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić. Gdzie opłaca się wybrać? Muzeum to jeden z ciekawszych pkt. na turystycznym obrazie tego ośrodka miejskiego, a chętnych na jego oglądanie nie brakuje. Inną ekspozycją, która zachwyca turystów jest Narodowe Muzeum Literatury. Deski Sup: Deski Sup

Co w Chorwacji ?